Kroone kasutatakse hammaste taastamiseks, kui hammas on murdunud või lagunenud. Ulatusliku hambarea defekti puhul sageli saab kasutada erinevaid lahendusi, näiteks suust eemaldatavad proteesid, mida on võimalik valmistada nii osaliselt puuduvate hammaste puhul, kui ka täiesti hambutu suu puhul (totaalprotees). Tänu kaasaegsetele materjalidele on võimalik saavutada loomulik naeratus.
Proteesimine ja Kroonid
Hea ravitulemuse kestvuse saavutamiseks on oluline hoida eeskujulikku suuhügieeni, külastada kord aastas suuhügienisti ning käia regulaarselt hambaid kontrollimas.
Hambakroonid
Hambakroon on esteetiline ning püsiv lahendus hambakrooni taastamiseks. Kroonimisele eelnevalt prepareeritakse puuriga olemasolevale hambale sobiv kuju ning valmistatakse ajutine plastmasskroon kuni krooni valmimiseni. Lõpptöö maksumus sõltub kasutatava metalli tüübist ning kroonitavate hammaste arvust.
Osaline eemaldatav protees (akrüül)
Akrüülist osaline eemaldatav protees on suust ärakäiv plastikprotees, mida kasutatakse kaotatud hammaste asendamiseks. Tegemist on proteesiga, mille puhul on patsiendil säilinud ka oma hambaid, kuhu on võimalik proteesi kinnitada. Lisaks proteesi baashinnale sõltub proteesi maksumus hammaste ning klambrite arvust ja tüübist.
Osaline eemaldatav protees (metall)
Metallist osaline eemaldatav protees ehk tugibüügelprotees on suust ärakäiv metallkarkassiga protees. Tegemist on proteesiga, mille istuvus suuõõnes on parem võrreldes plastikproteesiga. Metallkarkassiga proteesi maksumus on orienteeruvalt poole suurem plastikbaasisega proteesist tingituna materjali kõrgemast maksumusest.
Proteesi baasise korrigeerimine
Proteesi baasise korrigeerimine ehk proteesi ümberbaseerimine on proteeside istuvuse parandamiseks teostatav laboratoorne protseduur. Ümberbaseerimise käigus võetakse esmalt täpsustav proteesiga jäljend suust, millele tuginedes vahetatakse laboris välja proteesi plastmassist alus.
Proteesi parandus
Proteesi parandus on protseduur, mida teostatakse proteeside mõranemise või purunemise korrigeerimiseks. Proteesiarst saadab proteesi hambalaborisse, kus sulatatakse välja proteesi alus ning asendatakse uue plastmassiga. Laborisse saatmisele eelnevalt võetakse suuõõnest ka jäljend.
Täisprotees
Täisprotees ehk totaalprotees on soodne lahendus kaotatud hammaskonna taastamiseks. Tegemist on suust ärakäiva plastmassist proteesiga, mis asendab täielikult ühe kaare hambaid. Totaalproteesi valmistamine on aega nõudev protseduur, mille puhul on vajalik hambaarsti külastada vähemalt kolm korda enne lõpliku töö valmimist. Juhul, kui kas üla-või alalõuas on säilinud hambaid, valitakse proteetilise lahendusena osaline plaatprotees.