Hammaste hooldus

Hammaste harjamine

Hea hambahari on pehmete harjaste ja lühikese peaga. Kõva hambahari vigastab igemeid ja hambaid. Eriti kiiresti kuluvad juba paljastunud hambakaelad. Hammaste kaeladele liigse surve avaldamise vältimiseks hoia hambaharja sõrmede vahel nagu pliiatsit. Lühikese peaga harjaga mahub hambaid puhastama ka kitsamatest kohtadest. Hoolikas harjamine kestab vähemalt 2-3 minutit, mis on pikk aeg. Harjata tuleks ka keelt. Hambapastat pannakse harjale väikese küüne suurune kogus.

Õige harjamise tehnika: Video 1 ja Video 2.

Hambaharjaga ei ole võimalik puhastada hammaste kontaktpindasid ja igemeserva kahe hamba vahelt. Sealt puhastamiseks peab kasutama sobivat abivahendit, kas hambaniiti, hambatikku või hambavaheharja.

Hambaniidi kasutamine

Kuna hambahari ei ulatu puhastama hambapinda kahe hamba vahelt, tuleb sealt hambakatu eemaldamiseks kasutada abivahendit: hambaniiti, hambatikku või spetsiaalset hambavaheharja. Igemeveritsus on igemepõletiku tunnus. Igemepõletikku põhjustavad hambakaelal pesitsevad pisikud – hambakatu bakterid. Kui hambavahesid pole varem ülalnimetatud abivahenditega puhastatud, võivad igemed nende kasutusele võtmise esimestel päevadel veritseda. Igemepõletik paraneb suuhügieeni paranedes.

Kuidas kasutada hambaniiti: Video

Tõhusaim vahend hammaste kontaktpinna ja igemevao puhastamiseks on vahatatud lintjas hambaniit.

Lase meil hoolitseda Sinu naeratuse eest!