TERVISEKASSA RAHASTUS

LAPSED

Teatud juhtudel rahastab Tervisekassa laste ortodontiat (sh breketid) ehk lapsevanemad ei pea tasuma kuni 19-aastase lapse ortodontilise ravi eest järgmiste diagnooside korral:

  • prognaatne hambumus, ülemised eeshambad on alumiste suhtes ettepoole ja eest taha suunas on eeshammaste vahe 9 mm ja rohkem;
  • progeenne hambumus, alumised eeshambad on ülemiste suhtes ettepoole;
  • lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid ehk tagahambad;
  • peetunud lõike- või silmahambad, hambad on küll olemas, kuid lõualuus peetunud;
  • kui puudub lõike- või silmahammas või rohkem kui üks hammas lõualuu ühel poolel;
  • huule-suulaelõhe jt näo-lõualuusüsteemi kaasasündinud väärarengud.

Pensionärid

Töövõimetuspensionäridele, vanaduspensionäridele ning üle 63-aastastele kindlustatud isikutele hüvitab Tervisekassa kord kolme aasta jooksul 260 eurot hambaproteeside maksumusest. Kord kalendriaasta jooksul 85 eurot hambaravi maksumusest.

Juhul, kui kindlustatu saab proteesid odavamalt kui 260 eurot, siis ülejäänud summa eest võib ta kolme aasta jooksul teha erinevaid proteesimis- ja parandustöid.

NB! Kasutamata proteesihüvitis ei kandu edasi järgmisse kolme aasta pikkusesse perioodi. Soovi korral saate hambaproteeside hüvitamise kohta täpsemalt uurida ka Tervisekassa kodulehelt.

Tervisekassa maksab hüvitist sõltumata Teie elukohast ehk Te võite meie juurde tulla ükskõik millisest Eestimaa paigast.

Rasedad ja alla 1-aastase lapse emad

Kõrgendatud määras ehk 85-eurost hüvitist makstakse Tervisekassa poolt rasedatele ja alla üheaastase lapse emadele kord kalendriaastas.

Lase meil hoolitseda Sinu naeratuse eest!