Implantoloogia

Puuduolevate hammaste asendamiseks soovitab arst erinevaid lahendusi – suust ärakäidavad proteesid, fikseeritud kroonid ja sillad ning implantaadid. Teatud olukordades võib olla vajalik ka hamba eemaldamine, mis tänapäeval on küllaltki atraumaatiline ja valutu protseduur.

Iga proteesitüüp omab oma plusse ja miinuseid, kuid tänapäeval on üheks kõige paremaks hamba asendamismeetodiks implanteerimine.

Tehisjuure ehk implantaadiga asendatakase puuduvat hamba juurt. Kirurgilise operatsiooni abil paigaldatakse lõualuusse implantaat (tavaliselt kohaliku tuimastusega). Järgmise etapi ajal paigaldatakse pealisehitus (suus näha olev hambaprotees). Implantaadimaterjalina on end tänu headele kehasõbralikele (bioloogiliselt sobivatele) omadustele ja vastupidavusele tõestanud titaan. Koostöös hambaarstiga valitakse vastavalt suuõõne seisundile ja soovitud funktsioonile implantaatide tüüp ja arv. Hambaravis on enim levinud implantaadivormiks tänapäeval kruvid või tihvtid, mis on 3–4 mm läbimõõduga ja 7–15 mm pikad.

Lihtsustatud ülevaadet saab vaadata SIIT ja SIIT

Tähe Hambakliinik kasutab Nobel Biocare ja Neo Biotech implantaatide süsteemi

Eeldused raviks

Kõigepealt peab olema säilinud piisavalt lõualuud. Ravi õnnestumise eelduseks on ideaalne suuhügieen. Patsient peab olema valmis käima iga 3-9 kuu järel kontrollis. Vanusepiiranguid raviks implantaadiga ei ole. Enne ravi alustamist vajatakse põhjalikku uurimist, mis sisaldab röntgenuuringuid ja analüüsi.

Implantaadikroon vajab sarnaselt tavalise krooniga hoolikat puhastamist, et krooni servade alla ei  koguneks bakterid ja ei tekitaks implantaadi ümbrise põletikku

Implantaadi paigaldamisele järgneb 3–6 kuu pikkune paranemisperiood, mille jooksul implantaat ehk tehisjuur kinnitub tugevalt lõualuusse.

Lase meil hoolitseda Sinu naeratuse eest!