Ortodontia

Ortodontia on hambaravi haru, mille käigus võib muuta hammaste asendit, parandada hambakaarte kuju ja funktsiooni.

Hammaste asendit muudetakse vastavate seadmete ja abivahendite tekitatud nõrga jõuga. Hambumuse korrigeerimiseks kasutatakse peamiselt breketeid ning nende kandmist ei peaks kuidagi pelgama. Tänapäeval eelistatakse sageli keraamilisi breketeid, kuna need on hamba värvi ja seega suus vähem märgatavad.

Ravi kestus võib ulatuda kuudest kuni aastateni, sõltuvalt hambumusprobleemi raskusest ja patsiendi vanusest. Ortodontia ehk ortopeediline hambaravi on kõige aktuaalsem lapseeas patsientide puhul, kelle hambumusanomaalia korrigeerimine on soodne luukasvu arvelt. Ortodontiat kasutatakse ka täiskasvanutel, kes ei ole rahul oma hammaste asendiga.

Ravimist breketitega kasutatakse ka ruumi loomiseks implantaatide paigaldamisel ja proteesimisel.

Mida varem lapsel hambumusprobleemid avastada, seda hõlpsam on neid parandada. Paraku arvatakse eksikombel sageli, et ortodontilist ravi saab lapsele teha alles pärast kõikide piimahammaste vahetumist. Tasub aga teada, et mitmeid hambumushäireid on võimalik ravida ja ennetada juba varem ning lapsega võiks esimessse ortodontilisse kontrolli tulla juba vanuses 6–7 eluaastat.

Enne ortodontilist ravi koostatakse raviplaan. Selle jaoks võtab hambaarst suust jäljendid, mille põhjal valatakse kipsmudelid hammaskonnast. Kliinilise ülevaatuse ning röntgenpiltide abil tehakse arvutused ning selgub täpne raviplaan.

Lase meil hoolitseda Sinu naeratuse eest!